معرفی کتاب

 

 

 

 

تصوير جلد کتاب نظريه ادبی

 

نام کتاب : نظریه ادبی ( معرفی بسیار مختصر )

نوشته : جاناتان کالر

ترجمه : فرزانه طاهری

انتشارات : نشر مرکز

قیمت : 1750 تومان

 

نظریه ادبی (1997) که ترجمه فارسی اش توسط فرزانه طاهری انجام گرفته ، از آخرین کتابهای جاناتان کالر است ودر مجموعه ای به نام « معرفی بسیار مختصر » درآمده که انتشارات  دانشگاه آکسفورد منتشر می کند. انتخاب کالر برای نوشتن این معرفی سوای جایگاهی که در عرصه ی نقد و نظر ادبی دارد  ـ  به دلیل دو کتاب مختصری بوده که درباره سوسور و بارت برای مجموعه ی استادان مدرن انتشارات فونتانا نوشته است. مخاطبان مجموعه ی « معرفی بسیار مختصر » دانشجویان لیسانس و خوانندگان غیر متخصص اند و مباحث مختلفی در آن معرفی می شوند.

 

 

 

 

 

 تصوير جلد کتاب نی نوا(موسيقی ايران)

نام کتاب : نی نوا (موسیقی ایرانی) مجموعه مقالات

انتشارات : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ سازمان چاپ وانتشارات مجله رودکی

قیمت : 8000 ریال

کتاب نی نوا شامل پانزده مقاله از اندیشمندان ایرانی است که بین سال های 1351 تا 1354 در ماهنامه رودکی به چاپ رسیده است . در این کتاب پژوهش هایی درباره موسیقی ایران و گفتگوهایی با موسیقی دانان ایرانی چون : خلاقیت و محافظه کاری در موسیقی معاصر ـ موسیقی معاصر و غرب زده های ایرانی ـ اصلاح موسیقی اصیل ایرانی ـ موسیقی سماع در مکتب مولانا ـ ابونصر فارابی و موسیقی ـ خالقی ، پدیده ای مثبت ـ صبا، چهره ای  اصیل در تاریخ موسیقی ایران ـ هنر از نوآوری می ماند (علینقی وزیری) ـ سیه چرده ای که برده نبود (درویش خان ) ـ موسیقی ما همان بوده که هست (احمد عبادی ) ـ و ... آمده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 تصوير جلد کتاب نظريه های روايت

نام کتاب : نظریه های روایت

نوشته : والاس مارتین

ترجمه : محمد شهبا

انتشارات : هرمس

قیمت : 1980 تومان

کتاب نظریه های روایت ، نظریه های اخیر روایت را با زبانی ساده و تقریباً فارغ از پیچیدگی توضیح می دهد و علاوه بر آن بر تفاوت های این نظریه ها انگشت می گذارد همچنین در پی آن است تا همانند های آنها را بنمایاند والاس مارتین  البته به روایتهای داستانی بسنده نمی کند وبه دیگر شکل های روایت همچون زندگینامه خود نوشت وتاریخ نیز می پردازد.

 

 

 

 

 

 

 تصوير جلد کتاب زيبايی شناسی به زبان ساده

 

نام کتاب : زیبایی شناسی به زبان ساده

نوشته : محمود عبادیان

انتشارات : مرکز مطالعات و تحقیقات  هنری  وزارت ارشاد و موسسه فرهنگی گسترش هنر

قیمت : 700 تومان

کتاب فوق ، چکیده ی مباحثی است که در نشستهای مرکز مطالعات و تحقیقات هنری در فلسفه هنر در یکی از برنامه های آموزشی آن با شرکت کنندگان درمیان گذاشته شد.

رئوس مطالب کتاب به قرار زیر است : نگاهی مختصر به تاریخ زیبایی شناسی ، برخی مفاهیم و مسائل فلسفه هنر ، روش های زیبایی شناسی و مناسبت زیبایی شناسی با دیگر رشته های علمی .

 

 

 

 

 

 

 

تصوير جلد کتاب عزيز و نگار / بازخوانی يک عشقنامه

 

نام کتاب : عزیز و نگار  (بازخوانی یک عشقنامه)

تحقیق و گرد آوری : یوسف علیخانی

انتشارات : ققنوس

قیمت : 1600 تومان

کتاب حاضر ، نتیجه تحقیق چند ساله یوسف علیخانی است بر روی افسانه ای عامیانه درباره ی عاشق و معشوقی به نام عزیز و نگار . علیخانی برای گردآوری و ثبت کامل چنین حکایتی از روایات منثور و منظومِ محمد علی اکبریان (عاطف) ، کمال دزفولی ، سید محمد تقی میر ابوالقاسمی و ملا عمو بهره جسته است.

 

 

 

 


 

تصوير جلد کتاب نيمه من است که می سوزد

 

نام کتاب : نیمه من است که می سوزد
شاعر : علیرضا بهنام
انتشارات : نشر معیار
قیمت : 450 تومان
سرد / سرد / سرد و اخریی / دندان می زنم به انارت که هیچ شعله ندارد / لای دندانه ها دراز می کشی / می کشی / شعله می کشی / روی دندانه ها  انار می کشی / کنار می رویم / از روی شعله ها کنار می رویم / از کافه ها / از دست های تویی که نیستی / انار می گیریم       یا کنار / دندان می زنم به شعله های انارت سرد / سرد / سرد و اخریی

 

 

 

 

تصوير جلد کتاب يازده دعای بی استجابت

 

نام کتاب : یازده دعای بی استجابت
نوشته : محسن فرجی
 انتشارات : ماریه
قیمت : 380 تومان

یازده دعای بی استجابت مجموعه ای از یازده داستان کوتاه محسن فرجی است  که از میان این داستان ها ،داستان «کجایی» در سال 1380 برنده جایزه بنیاد گلشیری شده است .

 

انسان و نوین اسطوره هایش

محروم از چشم های جادویی «اشتراوس»

"هنر رمان" و تقابل داستانی

عجیب چیزیه این حکایت نمک

داستان

درباره ی شعر باباچاهی

باباچاهی و شعر پلی فونیک!

 

شعر

 درباره هنر مدرن

 

معمار سینمای مدرن  

 

گفتگو

 معرفی کتاب